| Brand Name: | GS |
| Model Number: | Q20KTIR |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Imager sensor | Tracking Gimbal Camera Imager sensor 1 / 2.5" SONY CMOS |
| Lens | 20x optical zoom |
| Total pixel | 8.51MP |
| Thermal imager | 640*480, 25mm lens, 25Hz, 17μm |
| Object Tracking | √ |
| Working voltage | 4S~6S |
| Output | micro HDMI / IP |
| Control method | UART / PWM / PPM / S.BUS / TCP / UDP |
| Local storage | SD card up to 128G (4K &1080p optional) |
| N.W | 899g |
| Dimension | 118.7*132.2*183.2mm |
A 20x optical zoom 4K Electro-Optical (EO) plus Infrared (IR) dual-sensor object tracking gimbal camera offers unparalleled capabilities for detailed observation and tracking, combining high-resolution visible imaging with thermal detection.