| Tên thương hiệu: | GS |
| Số mô hình: | WF-1000S50-18K |
| MOQ: | 1 |
| Giá: | Có thể thương lượng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T |
| Khả năng cung cấp: | 100 |
| Attribute | Value |
|---|---|
| External Dimension | 248*223*127mm |
| Input Voltage | 900-1000V |
| Output Voltage | 50V/320A |
| Input Terminal | XT60 |
| Output Terminal | M8 |
| Weight | 8200 grams |
Engineered for professional drone systems requiring extreme endurance, this 12KW tethered power module converts high-voltage 900-1000V DC input into a stable 50V/240A output, delivering unmatched power density for heavy-lift and long-duration missions.
This high-voltage DC power supply is specially customized with advantages of small size, light weight, high efficiency (>97%), and built-in fan cooling. The aluminum shell design offers durability with waterproof protection, serving as an excellent alternative to imported high-voltage DC module power supplies.