WF-1000S60-24K w Stabilizacja napięcia tethered uav systems made in china
ব্র্যান্ডের নাম: GS
মডেল নম্বর: WF-1000S60-24K
MOQ.: 1
দাম: আলোচনা সাপেক্ষে
অর্থ প্রদানের শর্তাবলী: T/T
সরবরাহ ক্ষমতা: 100
বিস্তারিত তথ্য
Place of Origin:
Made in China
External Dimension:
370*223*127mm
Input voltage:
800-1000V
Output voltage:
60V/480A
Input terminal:
XT60
Output terminal::
M8
Weight:
9500grams
পণ্যের বিবরণ
Product Specifications
External Dimension 370*223*127mm
Input voltage 800-1000V
Output voltage 60V/480A
Input terminal XT60
Output terminal M8
Weight 9500grams
Product Overview
800-1000V wide voltage input | 60V/480A regulated output | 24KW continuous power
The WF-1000S60-24K is a high-power regulated tethered power supply system designed to military-grade standards. It converts 800-1000V high-voltage DC input into precise and stable 60V/480A output, providing continuous and reliable power support for industrial drones and special equipment.
Key Specifications
  • DC-DC isolated power converter: Isolates and converts the input 1000V DC power to 60V DC power, with a rated output power of 24KW