| Marca: | GS |
| Número De Modelo: | CM 2812 925KV-6S 1155KV-6S |
| Precio: | Negociable |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Motor Model | BSC2812 V1.0 |
| Motor size | D:33.6 x 41.7 mm |
| Propeller Mounting Holes | M5 Nut |
| Shaft Diameter | IN:5 mm |
| Motor Number of slots | 12N14P |
| Rotor Balance | ≤5 mg |
| Motor Balance | D:19 M3x4 |
| Cable Length | 250 mm 18# Awg(Black) silicone |
The BSC series FPV brushless motor is our entry-level model, designed to meet the needs of a wide range of customers. It offers an optimal balance between cost effectiveness and uncompromising quality, making it equally suitable for beginners and experienced enthusiasts. If you are looking for a more durable and aesthetically pleasing motor of the same type, you can choose our FS series.