| Brand Name: | GS |
| Model Number: | AF-400S50-4KW |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Matching tethered box | G4, G7 |
| Dimensions | 159mm*93mm*58mm (length, width, height) |
| Weight | 930+10g |
| Power | 4000W Max |
| Input | 340-450Vdc |
| Output | 43-56Vdc |
The 2000W isolated 1/4 brick DC-DC power module is a high-power-density converter designed to effectively boost or reduce DC voltage while providing current isolation between the input and output.